Ar PGR testai yra tinkami diagnozuolti Covid-19 ligai?

Delfi niekada nepavargsta blokuoti akis badančią tiesą. Prieš pat Naujus šitą padavė

Pačiame straipsnyje vien blegyzgos apie tai ką jos manymu turėjo omenyje testo autorius, kuris jau nebegyvas ir loginis klaidinimas - autoriteto argumentai. Vienintelė kažko verta nuoroda į jos pačios ankstesnį straipsnį


O ten iš vis demagogijos šedevras - parsidavusių žurnalistų kalbinti parsidavę “mokslininkai” yra “ekspetai” o kiti tai tik prancūzų, bei kanadiečių mokslininkų grupės. Patys Delfi rašo

Diskusijų dėl vadinamų klaidingų teigiamų atvejų mokslinėje bendruomenėje, o vėliau ir socialiniuose tinkluose, kilo dėl skirtingo sąvokų vertinimo. Dalis mokslininkų įsitikinę, kad vertinga atsekti tik tuos ligos atvejus, kai žmogus yra užkrečiamas ir gali platinti virusą.

Tačiau PGR testų ekspertai su tokiu klaidingų teigiamų rezultatų vertinimu nesutinka, nes iš tiesų klaidingo teigiamo rezultato sąvoką galima būtų vartoti tik tada, jeigu testas parodytų teigiamą atsakymą žmogui, kuris niekada neturėjo sąlyčio su naujuoju koronavirusu, tai yra, niekada nesirgo ir nėra naujai užsikrėtęs.

Kaip čia patys “ekspertai” paėmė ir susipainiojo? Kaip taip jie “pamiršo” kad PGR testas labai tiksliai nustato kad žmogus turi SARS-COVID-2 virusą ar jo liekanas, bet tai neturi jokios praktinės reikšmės. O diagnozuoti Covid-19 ligai šis testas yra visiškai netinkamas, nes neparodo ar žmogus turi simptomus ar ne ir jei turi tai ar tikrai nuo to viruso.
O geriausia vieta yra čia

Dienraščio „New York Times“ rugsėjo mėnesį kalbinti ekspertai pateikė netikėtą išvadą teigdami, kad preciziški testai buvo svarbūs tik iki virusui išplintant po visą pasaulį, o atsižvelgiant į dabarties realijas svarbiausia, kad testai būtų labai pigūs, greitai atliekami, nesudėtingi ir nebūtinai ypač tikslūs. Tokiu būdu būtų lengviau identifikuoti užkrečiamus žmones ir juos izoliuoti, kol šie nespėjo apkrėsti kitų.

Tai gi gerbiamieji “ekspertai” ir “melo detektoriai” pasakykite kaip čia yra? Tai svarbu ar gali kitus užkrėsti ar nesvarbu? Nes jeigu svarbu, tai testas ligai nustatyti, t.y. ar gali užkrėsti kitus yra netinkamas. O jeigu nesvarbu ar gali kitus užkrėsti tai kam jį izoliuoti?
Šiaip tai tikri ekspertai kaip tik teigia, kad reikia keisti testavimo strategiją.

15min netgi drįsta neigti jau gerai ištirta mokslinį faktą kad besimptomiai yra ne ligoniai ir viruso praktiškai ne platina https://www.15min.lt/m/id/aktualu/lietuva/melagienu-kurejai-demonstruoja-isradinguma-kad-greiciau-pasibaigtu-pandemija-siulo-neskaiciuoti-besimptomiu-pacientu-56-1475440